Obecné vlastnosti a funkce SOUND FORGE Pro

Výkon, spolehlivost a jednoduchý pracovní postup, jsou vlastnosti díky nimž se nyní již 64-bitový audio software SOUND FORGE Pro 18 stal jedním z nejoblíbenějších programů na zpracování zvuku, od surového audia k hotovému masteru. Profesionální zvukaři a odborníci v oboru multimédií oceňují podporu audio souborů s vysokým rozlišením 64-bit/768 kHz pro dokonalou věrnost zvuku, plně přizpůsobitelné pracovní prostředí a zdokonalené workflow programu SOUND FORGE Pro 18.

Kompatibilita s Windows® 11 a 10

SOUND FORGE Pro 18 je plně kompatibilní s operačním systémem Microsoft Windows 11 a Windows 10.
(Windows 7 podporoval naposledy SOUND FORGE Pro 13, případně Sound Forge AUDIO STUDIO 14, ale obě tyto staré verze jsou již vyprodány.)
(Pro Macintosh Mac OS X byl vydán SOUND FORGE Pro MAC.)

Dokování plovoucích oken

Program SOUND FORGE Pro nabízí ještě dokonalejší rozložení a uspořádání pracovní plochy než dosud. Díky možnosti dokovat a seskupovat okna, si můžete pracovní prostředí programu SOUND FORGE přizpůsobit přesně tak, jak to vyhovuje vám a vašemu jedinečnému způsobu práce.

Nastavitelné uspořádání obrazovky

Nastavte si pracovní plochu SOUND FORGE Pro podle svých potřeb a zvyšte svou produktivitu práce. Vytvořte si a uložte několik různých konfigurací či uspořádání obrazovky pro systém s jedním nebo dvěma monitory. Jednoduchým způsobem načtěte rozložení oken, které jste si vytvořili pro konkrétní pracovní úkony, např. pro úpravu zvuku, tvorbu CD layoutu, editaci vícekanálových souborů a další.
Nastavitelné uspořádání obrazovky v SOUND FORGE Pro

Volba výchozího způsobu prolnutí

Nastavte si, jaký typ prolínací křivky wet/dry mix a fade in/out (náběh/doběh) bude použit při editaci audio souborů jako výchozí. Usnadníte si tak práci a ušetříte čas.
Prolínací křivky v SOUND FORGE Pro

Okna Regions List a Playlist

Okna Regions List a Playlist v programu SOUND FORGE Pro dovolují rychlé úpravy a uspořádání. Regiony můžete snadno upravit zapsáním nových hodnot do polí Name (název), Start (začátek), End (konec) a Length (délka).

Rozpoznání CD alba službou Gracenote®

Audio software SOUND FORGE Pro 11 podporuje službu Gracenote MusicID Media Recognition. Při extrakci audia z CD disku tak můžete vidět informace jako název stopy či jméno interpreta, a samozřejmě takové informace můžete také odesílat.
Identifikace CD alb službou Gracenote

Nastavitelná barva uživatelského rozhraní

Uživatelské rozhraní programu SOUND FORGE Pro je plně nastavitelné. Naprostá většina prvků zobrazení se dá upravit podle preferencí uživatele, včetně barvy waveform a envelope křivek, markerů a výchozí výšky oken.

Mřížka pro uživatelské selekce

Vytváření smyček z existujícího materiálu je nyní mnohem jednodušší. Audio úseky si pomocí souřadnicové mřížky vizuálně rozdělte na stejné části podle taktového označení a vaše práce bude přesnější a efektivnější.

Procházení záložkami

S programem SOUND FORGE Pro můžete seskupit maximalizovaná datová okna dohromady a jednoduše je procházet pomocí záložek. Takto se dá zrychlit a zefektivnit práce, když např. editujete několik audio souborů zároveň.
Procházení záložkami v SOUND FORGE Pro

Interaktivní návody

Věnujte méně času učení se a seznamování s programem SOUND FORGE a více času samotné editaci a masterování zvuku! Využijte interaktivní tutoriály, které jsou přímo součástí programu SOUND FORGE Pro. Tyto návody názorně demonstrují běžné funkce a pracovní úkony krok za krokem, např. jak vypálit CD metodou DAO (disc-at-once, celý disk najednou), jak nahrát a restaurovat vinylové nahrávky a jednoduše je převést z analogu do digitální podoby a další.

Media Explorer s automatickým náhledem

Rychle a snadno vyhledejte, udělejte si náhled/náslech a otevřete požadovaný média soubor pomocí okna Media Explorer. Myší přetahujte soubory a regiony z okna Explorer na pracovní plochu nebo na jiný již otevřený soubor, chcete-li je snadno vložit, mixovat nebo prolnout. Procházejte audio soubory na CD-ROMu a extrahujte je automaticky pouhým přetažením z Exploreru na pracovní plochu programu SOUND FORGE.

Nástroje pro tvorbu ACID™ smyček

Vytvořte si své vlastní hudební smyčky a použijte je v hudebním software ACID. Zobrazte si a editujte vlastnosti ACID .wav souborů jako jsou tempo a základní tónina, proveďte jemné úpravy audio klipů a zpřesněte shift selekce, abyste dosáhli požadovaného zvuku. Jakmile vytvoříte smyčku, jsou vámi nastavené informace vloženy do souboru, takže vaše smyčky budou měnit tempo a ladění zároveň s vaším ACID projektem.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NOVINKY NA VÁŠ E-MAIL

Chcete dostat zprávu (maximálně 1x měsíčně), pokud vyjde nová verze, když bude výhodná cena nebo se bude dít něco zajímavého v souvislosti s audio programy pro nahrávání a zpracování zvuku (SOUND FORGE, ACID, Music Maker, Samplitude a dalšími)? Nechte nám na sebe kontakt a nic důležitého už vám neuteče. Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit zasláním zprávy na e-mailovou adresu uvedenou v každém zaslaném newsletteru.

Vaše údaje (e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (ERPEA s.r.o.) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.