Editace zvuku a pracovní postupy v SOUND FORGE Pro

Audio software SOUND FORGE Pro 18 nabízí profesionální editační nástroje a dokonalejší pracovní postupy vyhovující vysokým nárokům profesionálních zvukařů a odborníků v oboru práce se zvukem. Využijte přesnou event-based editaci, upravte a zprocesujte soubory hudebních instrumentů, snadno editujte metadata audio souborů nebo upravujte a zpracujte stereo i multikanálové soubory.

Editace eventů

SOUND FORGE Pro obsahuje editační nástroj, který nabízí více možností a větší přesnost při práci s audio soubory. S nástrojem Event můžete rychle přemísťovat, rozdělovat, posunovat a trimovat několik eventů najednou, vytvářet nástupy a ztišení zvuku, aplikovat křivky ASR (attack/sustain/release - nástup/výdrž/uvolnění) a dělat prolínačky v jediném datovém okně. Event-based editace nabízí jednoduchý způsob, jak upravit hrany a náběhy/doběhy audia. Je to také ideální nástroj pro přesnější mastering zvuku, pro finální dokončení návrhů v projektu, nebo pro uspořádání stop pro authoring CD-éček disc-at-once (celý disk najednou).

Zpracování souborů hudebních instrumentů

Software SOUND FORGE Pro otevře, upraví, zprocesuje a uloží instrumentální soubory DLS, GigaStudio/GigaSampler a SoundFont, což vám umožňuje přidávat efekty a procesy do již existujících samplů. Vyjměte, zkopírujte, vložte a s chirurgickou přesností editujte přímo v souborech hudebních instrumentů. Udělejte si rychlý náhled zvukové banky, instrumentu, tónového rozpětí a informací o samplu. Efekty a procesy lze snadno přidat přímo do samplů.
Soubory hudebních instrumentů a jejich zpracování v SOUND FORGE Pro

Metadatová okna

Editovat metadata audio souborů v programu SOUND FORGE Pro je snadné a efektivní. Díky metadatovým oknům můžete rychle nahlédnout a upravit informace o CD, seznam regionů, playlist/cutlist, seznam stop, vlastnosti ACID, informace sampleru, smyčky sampleru a souhrnné informace. Metadatová okna lze používat souběžně s datovými okny a lze je snadno dokovat v rámci uživatelského rozhraní programu SOUND FORGE.

Grafické fade křivky

Použijte rychlé a snadné fade křivky, náběhy, doběhy a prolínačky zvuku. V dialogových oknech Graphic Fade, Pan/Expand, Pitch-Bend, Envelope a FM Synthesis jsou k dispozici následující druhy křivek: rychle, pomalu, jemně, ostře a přidržet.

Multitask renderování na pozadí

Pracujte s jedním souborem, zatímco SOUND FORGE Pro zpracovává jiný soubor na pozadí.

Drag-and-drop editace mezi kanály

Editační funkce audio programu SOUND FORGE Pro nabízejí rychlé úpravy metodou drag and drop. Vybrané selekce souboru lze chytit a přetahovat myší a tím vkládat a mixovat mezi kanály.

Editace a zpracování v reálném čase

Editujte soubory nedestruktivně a v reálném čase, a to až na úrovni samplu a provedené změny okamžitě uslyšíte.

Zpracování a editace vícekanálových souborů

Otevřete, editujte a uložte vícekanálové soubory, stejně jako to děláte se stereo soubory. Ti, kdo potřebují upravovat soubory z XDCAM™ nebo z multikanálových terénních rekordédů a editovat prostorové mixy, mohou pracovat ve více kanálech najednou v rámci téhož souboru, a to až na úrovni samplu.
Editace a zpracování multikanálových souborů v SOUND FORGE Pro
Víte, jaké novinky přináší SOUND FORGE Pro v nové verzi 18 ? Číst článek >>

Volume a pan křivky pro waveform

Software SOUND FORGE Pro má křivky hlasitosti a nájezdů zvuku, které vám vizuálně umožňují provádět precizní změny ve vašem audio souboru napříč časovou osou a tím usnadňují mixáž zvuku.

Podpora Broadcast Wave formátu (.bwf)

S metadaty je teď zacházeno efektivněji, a to přináší vyšší produktivitu práce. Vlastnosti formátu Broadcast Wave .bwf lze nyní snadno nahlížet a upravovat přímo v okně Broadcast Wave Metadata.

Nastavitelné mapování klávesnice

V programu SOUND FORGE Pro si pro často používané procesy snadno nastavíte vlastní uživatelské zkratky a příkazové klávesy.
Mega výprodej SOUND FORGE za super ceny

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NOVINKY NA VÁŠ E-MAIL

Chcete dostat zprávu (maximálně 1x měsíčně), pokud vyjde nová verze, když bude výhodná cena nebo se bude dít něco zajímavého v souvislosti s audio programy pro nahrávání a zpracování zvuku (SOUND FORGE, ACID, Music Maker, Samplitude a dalšími)? Nechte nám na sebe kontakt a nic důležitého už vám neuteče. Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit zasláním zprávy na e-mailovou adresu uvedenou v každém zaslaném newsletteru.

Vaše údaje (e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (ERPEA s.r.o.) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.